ÜRÜNLER
 
Güvenlik Camları / Temperli Camlar
Tam temperleme, camın gücünü ve ısıl gerilimlere karşı direncini artırır. Gaziantep Cam temperleme işlemi yatay hat üzerinde camın dış yüzeylerine basınç gerilimi, cam ortasına ise dolaylı bir çekme gerilimi kazandırmak için ısıtma ve soğutma aşamalarını içerir. Isıl işlem görmemiş cama göre yaklaşık 5 kat daha dayanıklı olan temperli cam; kırıldığı zaman zar büyüklüğünde parçalara ayrılarak yaralanma riskini azalttığından güvenlik camı olarak kullanıma uygundur.

Temperleme işlemi ürünlerin hacmini, kimyasal yapısını, renk ve berraklığını değiştirmez. Renksiz düz, harmandan renkli düz camlar, laminasyonlu camlar (laminasyon öncesi) ve kaplamalı camlar temperli olabilir. Isıl işlemden sonra cam üzerinde herhangi bir kesim, delik delme, kenar ve yüzey işlemi yapılamaz.

Yalnızca bazı bakış açıları ve ışık koşullarında fark edilebilen “temperleme izleri” ile “kamburluk” ve “dönüklük” toleransları içinde kalmak kaydıyla ortaya çıkan “distorsiyon” lar ısıl işlemin kaçınılmaz ve önlenemeyen sonucudur. Temperleme işlemi sırasındaki hassas bir ısı rejimi uygulaması ile minimuma indirilmiş izler başlı başına bir kusur olarak nitelendirilmemektedir. .

Temperli camlar, TS EN 12150 cam yapılarda kullanılan termal olarak temperlenmiş, Soda Kireç Silikat Emniyet Camı standardına uygun olarak üretilir.
 
© Copyright 2010 Gaziantep Cam San. Tic. Ltd.Şti.
Anasayfa   |   Ürünler   |   Referanslar   |   Kurumsal   |   Belgelerimiz   |   İletişim